www.elllo.org

Stránka www.elllo.org  obsahuje poslechy a cvičení v těchto kategoriích. „Views“, „Mixer“,“Games“, „Videos“,“News“. Stránka vypadá na první pohled nepřehledně, ale stojí za to se s ní obeznámit. Nejjednodušší je na úvodní stránce kliknout na „past lessons“, vlevo nahoře pak uvidíte výše zmíněné kategorie. Také se zde dá vyhledávat podle úrovně, tématu, země, z které mluvčí pochází atd. 

VIEWS

V sekci „Views“ najdete momentálně 1250 poslechů. Jsou to většinou rozhovory dvou lidí o různých tématech.

Na levé straně obrazovky uvidíte ilustrační obrázek a pod ním krátce shrnutý obsah poslechu. Pod tím je vlastní poslech, který se dá spustit přímo ze stránky, nebo i stáhnout a ještě níže tři záložky: transcript, slideshow a vocabulary. Můžete si a) poslechnout celé audio a pak si popřípadě přečíst transcript b) kliknout na „slideshow“ , ve kterém je stejný poslech rozdělen na několik sekcí a můžete si je poslechnout s titulky nebo bez titulků. V části „vocabulary“ je vysvětlen význam několika slovíčk nebo frází.

V pravé části obrazovky najdete test na slovíčka „Vocabulary Quiz“ a test na porozumění daného poslechu „Comprehension Quiz“

MIXERS

Mixer“ je poslechové cvičení, kde několik lidí mluví na stejné téma. Jinak je stránka rozdělena na stejně jako u „Views“.

GAMES

GAME“ je typ cvičení, kde je poslech rozdělen do několika sekcí a po vyslechnutí každé z nich, máte za úkol vybrat obrázek, který jí odpovídá. Stránka opět obsahuje transkript a také různá cvičení – vocabulary quiz, reading quiz a speaking quiz, kde si můžete zkusit sami odpovědět na otázky týkající se tohoto tématu.

VIDEOS

Stránka obsahuje velké množství krátkých videí, kde lidé z celého světa mluví o sobě, svých zkušenostech, názorech atd. Opět si nejdřív poslechněte nahrávku, zkuste si udělat quiz a pak si můžete přečíst tapescript. Nenajdete zde vysvětlení slovíček, ale výhodou je procvičování porozumění různým přízvukům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *